A vákuumos testkezelés jótékony vérbőségkeltő hatása az anyagcsere élénküléséhez és a salakanyagok hatékonyabb lebontásához vezet.
A kezelés során a zsírsejtek burka áteresztővé válik, és szó szerint kifolyik belőle a felesleges zsír, mely a nyirokrendszerbe kerülve szállítódik el. Az SPM vákuummasszázs révén többszörösére gyorsul a nyirokáramlás, a salakanyagok gyorsan távoznak a szövetekből. A sejtekhez több oxigén jut a fokozott anyagcsere révén, a bőr pedig látványosan feszesebbé válik.
A speciális masszázsmozdulatoknak, valamint a hatóanyagoknak és szérumoknak köszönhetően érzékelhetően simábbá, rugalmasabbá válik a bőr olyan területeken is, mint a kar, dekoltázs vagy mell.
Az SPM vákuummasszázs terápia kiváló eredményeket produkál a zsírbontásban és a narancsbőr eltüntetésében, így a fenék-, derék-, comb- és csípőtájékon is szívesen alkalmazzuk. Rendszeres kezelések hatására az érett bőr is fiatalos marad és megőrzi rugalmasságát.
A cellulit szindróma orvoslásához külső segítség szükséges. A nyirokáramlás biztosítása érdekében a bőrre alkalmazott negatív és pozitív nyomás váltakozása az élettani izompumpát utánozza.
Ez a nyirokmasszázs elve és a vákuummasszázs lényege.
Ennek során a bőrt felszívjuk és finoman levezetjük a felgyülemlett folyadékot.
A vákuummasszázs további előnye, hogy ezzel a módszerrel a zsírpárnák is felszámolhatók, mégpedig a zsírsejtek anyagcseréjének aktivizálásával.
Az eredmény a bőr felszínének kipirosodása és felmelegedése a vérkeringés fokozódása és a megemelkedett oxigénfelvétel, amely a fokozott égési folyamat jele.
Tehát a vákuummasszázs során lehetségessé válik, hogy a zsírpárnák ürítése és a salakanyagok elszállítása egy kezelésen belül történjen. Vagyis 2 az 1-ben: ürítés+elszállítás.
A vákuummasszázs további előnye, hogy segítségével a felső comb lovagló szindrómája is kiválóan kezelhető. Ez egy fantasztikus dolog, hiszen ebben az esetben betokosodott zsírsejtekről van szó, melyek az egyéb szövetektől egy membránnal (hártyával) csoportosan elkülönülnek. A vákuummasszázs speciális technikájával a membrán áteresztővé válik és a bennük lévő salakanyagok kiürülnek és elvezetődnek.
A vákuumozás során tehát 3 az 1-ben kezelés történik. A zsírsejtek ürítése, a salakanyagok elszállítása és a kötőszövet tömörítése, feszesítése. Ez a zseniális eljárás a kötőszövet kezelésében a siker érdekében az arcon és a testen egyaránt kihagyhatatlan nagyágyú.
A test vákuumkezelését mindig kúrában érdemes végezni, legalább hetente kétszer, minimum 6 alkalommal.
A kezelés menete:
Az első kezelés előtt, majd azt követően hetente egyszer érdemes egy bőrradírozást végezni.
- 1. lépés– Nyirokmasszázs: a nyirokcsomók és nyirokerek áteresztőképességének fokozása
- 2. lépés– Aktiválás: a sejten belüli égés fokozása
- 3. lépés– A bőr feszesítése: gyors mozdulatokkal a kötőszövet tömörítése
- 4. lépés– Levezető nyirokmasszázs: a salakanyagok elszállítása
A kezelés során a fokozott sejtaktivitás következményeként fokozott bőrpír és a bőrfelület hőmérsékletének emelkedése lép fel.
Vendégünk figyelmét mindig felhívjuk arra, hogy a kúra során bőséges folyadékbevitel szükséges (2-3 liter) naponta. Ellenkező esetben nem garantálható az optimális kezelési eredmény.
A kúra során ügyelni kell a megfelelő otthoni bőrápolásra, megfelelő testápoló készítmények használatával.
A kúrát követően 6 hetenként érdemes újabb kezelést elvégezni, a kezelési eredmények megtartása érdekében.
Nem javasolt:
- – Gyulladások esetén (trombophlebitis)
- – Tisztázatlan bőrelváltozások esetén
- – Nedvező dermatózis esetén
- – Fájdalmak esetén (érgörcsök)
- – Terhesség esetén a törzs és a hasfal kezelését mellőzzük
Javasolt:
- – Cellulit és zsírpárnák esetében
- – Laza kötőszövet esetében
- – Striák esetében
- – Duzzanatok eloszlatására
- – Regeneráció céljából
- – A menstruációra a vákuummasszázs kedvező hatású
Rendszeresen járok teljes testvákuumra, havi 2 alkalommal. A bőröm sima, rugalmas, narancsbőröm nincs. A kezelésnek köszönhetően ma már képes vagyok 2 liter vizet meginni naponta.
Ágnes, 50 éves